SEDCO Chairman

Tun Datu Hj. Mustapha Datu Harun
(1971 - 1974)

Datuk Herman Luping
(Jan - May 1976)

Datuk Harris Mohd Salleh
(Jun 1976)

Datuk Dr James Ongkili
(Jun 1976 - May 1983)

Datuk Clarence Mansul
(Jun 1983 - Apr 1985)

Datuk Mark Koding
(Mei 1985 - Sep 1989)

Datuk Wilfred M. Bumbring
(Oct 1989 - Jun 1990)

Datuk Yong Teck Lee
(Jul 1990 - Jan 1994)

Datuk Seri Panglima Musa Hj. Aman
(Jun 1994 - May 1996)

Dato' Hj. Yahya Lampong
(Jun 1996 - Mac 2004)

Datuk Mohd Lan Alani
(Apr 2004 - Okt 2008)

Datuk Hj. Mohd Arifin Mohd Arif
(Nov 2008 - )

© Copyrights 2017 SEDCO. All rights reserved.